Już działa

 

https://www.facebook.com/archiwumziemileborskiej/

Masz w domu stare fotografie rodzinne,  zdjęcia dawnego życia Lęborka lub okolic?
A może przedmioty, z którymi wiąże się interesująca opowieść?
Chciałbyś ocalić je od zapomnienia?
Podziel się historią i stwórz z nami Społeczne Archiwum  Ziemi Lęborskiej!  to projekt , który ma na celu stworzenie  miejsca, gdzie historia dotychczas ukryta w szufladach i na strychach, przypominana czasem przy okazji rodzinnych spotkań, może zostać właściwie zapisana i udostępniona szerszemu gronu.

Nie wszystkie dawne przedmioty znajdują miejsce w muzeach, a przecież wiele z nich to cenne źródło informacji o minionych czasach i wzruszające wspomnienia. Z myślą o nich powstało Społeczne Archiwum. Chcemy wspólnie z mieszkańcami zgromadzić stare zdjęcia i dokumenty, zrobić ich cyfrową kopię wraz z rzetelnym opisem i zachować dla przyszłych pokoleń.

Społeczne Archiwum to przestrzeń, w której można podzielić się historią, przekazać dalej znane sobie opowieści. To szansa na to, by ludzie i miejsca z przeszłości byli nadal obecni.

Zapraszamy każdego, kto chce ocalić skarby szuflad i  strychów. Więcej informacji dostępnych jest w siedzibie Stowarzyszenia Na 102 przy ul. Dygasińskiego 14 (boczne wejście w budynku liceum)

 

Jak to działa?
Przynieś  do nas stare zdjęcia i dokumenty. Zeskanujemy je, opatrzymy opisem oraz umieścimy w cyfrowym Archiwum. Zdjęcia i dokumenty możesz potem wziąć z powrotem do domu, ale możesz też zostawić je u nas na zawsze – dołączą wówczas do fizycznego Archiwum.