Pudełko dla wszystkich

Nasze stowarzyszenie  w dniu 18.02 1015 roku rozpoczęło działania związane z upowszechnieniem tzw. pudełka życia.

„Pudełko życia „to akcja mająca na celu ułatwienie niesienia skutecznej pomocy w stanach zagrożenia życia lub zdrowia głównie w  sytuacji, kiedy ratownicy medyczni, lekarze, strażacy czy pracownicy ośrodka pomocy społecznej muszą szybko reagować, a brak kontaktu z człowiekiem będącym  np. po wylewie, udarze  i mającym kłopoty z porozumieniem się – może dramatycznie opóźnić pomoc.

Akcja jest bardzo prosta i nic nie kosztuje, a może uratować życie.

Inicjatywa ta przyszła do nas z Zachodu i została wprowadzona w wielu   miastach naszego kraju- my także widzimy sens jej organizacji.

W zwykłym plastikowym pudełku od margaryny z naklejką „ pudełko życia” ustawionym w lodówce, umieszczona zostaje kartka, na której wypisane są najważniejsze informacje dotyczące pacjenta. Na drzwiach lodówki umieszcza się taka sama naklejkę jak na pudełku- co dla osób udzielających pomocy będzie sygnałem, że w lodówce znajdą  pudełko, a w nim informacje.

Akcja jest prosta. Mówimy zainteresowanym :

proszę wziąć  pudełko+-kartkę z sugestią, co można w niej napisać+ naklejkę na pudełko  +naklejkę na lodówkę

Należy:

– wypełnić kartkę

-włożyć ją do pudełka

Na pudełko nakleić naklejkę „Pudełko Życia”

Pudełko umieścić w lodówce

Na drzwiach  lodówki przykleić naklejkę .

Wyjaśniamy także, że najważniejszym elementem akcji są naklejki. Pudełko można zastąpić słoikiem po dżemie, , kopertą zapakowaną w plastikowy  woreczek , każdy inny szczelny pojemnik, np. po lekarstwach.

Musi być jedynie oklejony ,a na drzwiach lodówki – naklejka.

–  Pudełka, karty, naklejki są  bezpłatne – nic nikogo nie kosztuje,

 

Zwracamy się  też z  prośbą o powiadomienie  samotnych, chorych –  o  naszej  akcji.

Dysponujemy pudełkami, karty informacyjne można kopiować dowolnie, swoją rolę spełni także każda inna kartka, na której napisze się to co  zainteresowany uzna, że jest ważne .

Pudełka będą w przychodniach, w MOPS, w niektórych aptekach oraz w naszej siedzibie przy ul,Dygasińskiego (budynek LO)

 

Sponsorzy naszej akcji to – Mar-Vita- czyli dr. Janusz Marcinkowski, który sfinansował druk naklejek oraz Surprint – drukarnia przy ul.1 Maja 4B, która wydrukowała plakaty. Dziękujemy!