A pamiętasz ?

Od jesieni realizujemy (tym razem  w partnerstwie z Miastem – dziękujemy, Panie Burmistrzu ! )  kolejny nasz projekt, który nazwaliśmy „A pamiętasz?„

W konkursie grantowym pod hasłem TU MIESZKAM,TU ZMIENIAM otrzymaliśmy   grant od Banku Zachodniego WBK- Grupa Santander na wydrukowanie tablic ze zdjęciami pokazującymi różne miejsca w naszym mieście na przestrzeni – no, nawet czasem kilkuset lat. Chcemy umieścić fotografie w miejscu , „gdzie stał fotograf”, żebyśmy zobaczyli jak zmieniały się ulice, place, skwery, budynki. Obok starych fotografii sprzed 200, 150 czy 100 lat,  szczególnie chcemy pokazać zmiany po 1945 roku – z lat 50 – 70 i następnych. Bo tylko przy nich mogą mieszkańcy Lęborka powiedzieć: „A pamiętasz, gdzie była Nowa Księgarnia? Pamiętasz sklep Cepelii? A pamiętasz, że przez środek miasta płynęła śmierdząca rzeka?” Niektórzy jeszcze dodadzą: ”A pamiętasz cmentarz, tam gdzie dziś jest park? Pamiętasz, gdzie była szkoła szybowcowa?”

Czy ktoś ma zdjęcie Chamskiej?

Przygotowujemy zdjęcia do wydrukowania, ale ciągle jesteśmy otwarci na nowe.

Więc– jeśli macie Państwo zdjęcia Lęborka pokazujące widoki, których już nie ma– skontaktujcie się z nami. Chętnie wydrukujemy je ( – z nazwiskiem autora oczywiście)  i pokażemy naszym dzieciom i wnukom miasto, z czasów ,kiedy  wracaliśmy ze szkoły.

Nasz mail: stonastodwa@gmail.com

Tel.694 425 813