Zapraszamy do Banku Czasu – spotkanie 5.12.2016.godz.16.00 Biblioteka Miejska

Jak to działa?
W Bank Czasu możesz wymieniać się różnorodnymi umiejętnościami i usługami z całą społecznością. Oznacza to, że nie musisz oferować swoich usług osobie, która pomogła tobie. Zamiast tego, możesz znaleźć innego członka społeczności, aby jemu zaoferować swój czas i umiejętności. Czy to nie proste? Jedyne, o czym staraj się pamiętać, to utrzymanie równowagi między godzinami, które dajesz i godzinami, które otrzymuje
Dołącz do nas

Wypełnij krótki formularz rejestracyjny. Napisz o sobie tak, aby zachęcić innych Bankowiczów do wymiany z tobą. zgłoś potrzeby i usługi, które chcesz oferować
Podaj conajmniej dwie osoby, które potwierdzą twoją wiarygodność
Znajdź ofertę dla siebie
Przeglądaj dostępne ogłoszenia innych Bankowiczów. Kiedy znajdziesz na osobę, które chcesz zaproponować wymianę, skontaktuj się z nią i ustal szczegóły. Bawcie się dobrze, a po wymianie zapiszcie to w karcie pracy. Jeśli to ty otrzymałeś pomoc lub skorzystałeś z usługi, dodaj ustaloną ilość godzin osobie, która ci pomogła.

Wymieniaj się dowoli!
Gdy ktoś wykonuje dla ciebie usługę, godziny z twojego konta przechodzą na konto osoby, która ci pomogła. Aby otrzymać godziny, pomóż osobie, która prosi cię o przysługę lub
Bądź aktywnym członkiem Banku Czasu, dokonuj wymian, bierz udział w spotkaniach i wydarzeniach.
Opowiedz o nas znajomym i sąsiadom. Włącz ich do akcji. Zaangażuj się w działanie zespołu i wraz z nimi twórz Bank Czasu.

Dobre Praktyki
Oferuj tylko usługi, których wykonanie sprawi Ci przyjemność. W Banku Czasu chodzi o dobrą zabawę!
Odpowiadaj na wiadomości, nawet jeśli musisz komuś odmówić. Sposób, w jaki się komunikujemy może wzmocnić lub osłabić naszą grupę.
Ustal warunki wymiany przed spotkaniem (poziom umiejętności, czas, koszty, materiały). Dobra komunikacja to podstawa!
Staraj się nie odwoływać spotkań, a jeśli to naprawdę konieczne – zrób to z przynajmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem.
Dawanie i otrzymywanie są równie ważne. Nie obawiaj się mieć małego długu na koncie. Pilnuj jedynie, by nie przekroczył on 15-tu godzin.
Bądź aktywny/a! Dokonuj wymian, bierz udział w spotkaniach. Dołącz do zespołu i współtwórz Lęborski Bank Czasu.

W siedzibie stowarzyszenia przy ul.Dygasińskiego jest tablica ogłoszeń dla bankowiczów. Tam będziemy wieszać informacje –co kto potrzebuje, co kto oferuje.
Tam tez będzie informacja o sposobie kontaktu – reszta należy do Was.
Z czasem będziemy korzystać także z internetu- ale najpierw nauczymy się pracować w Banku w tradycyjny sposób.
Będziemy też wykorzystywać tablice ogłoszeń w Kupcu ale w bardzo oględnie- bez szczegółów, adresów, telefonów.

Co to oznacza ,że bank jest czynny we wtorek ?
Oznacza to, że we wtorek każdy bankowicz lub kandydat na bankowicza może przyjść na Dygasińskiego na kawę, pogadać, spotkać się w celu dogadania szczegółów usług, terminów itd.