Magazyn Wspomnień

Od dawna mieliśmy taki pomysł, by na wszelkie możliwe sposoby utrwalać wspomnienia ludzi, którzy  pamiętają życie naszego miasta    sprzed  wielu, wielu lat. Coraz mniej osób pamięta pierwsze powojenne lata, już niewielu pamięta, gdzie zakładali obóz przejeżdżający tędy  Cyganie, gdzie swoje warzywniaki mieli bracia Bosowie, którędy płynęły przez miasto śmierdzące rzeki, gdzie była szkoła szybowcowa a gdzie targowisko zwierząt. Kiedy wyjechali stąd ostatni Niemcy.? Gdzie była porodówka ,w której  na świat przyszły roczniki 40, 50 ? Czy ktoś pamięta pierwszy mecz piłki nożnej  na boisku LO nr 1 między Polakami i Rosjanami ? Wygraliśmy   MY, strzelec jedynej zwycięskiej bramki Felek K. przez lata chodził w blasku chwały ! – co to była za radość!

Są wśród nas mali i duzi bohaterowie tamtych czasów – postaci o niesamowitych życiorysach, o pięknych życiowych postawach, mający wpływ na losy  Miasta i innych ludzi.

Przybywali z różnych stron Polski, Europy, świata. Z jedną walizką, kuferkiem, wypchaną  poszewką od poduszki, z bagażem wojennych doświadczeń, by tu zaczynać wszystko od początku.

I zaczynali – tworzyli nasze Miasto.

To ich wspomnienia  (albo o nich ) chcemy utrwalić w pierwszej kolejności, tworząc cykl wywiadów utrwalonych kamerą filmową. Opracowane filmy pokażemy  Państwu na specjalnym pokazie w czerwcu tego roku.

Możemy to zrobić dzięki grantowi otrzymanemu w drodze konkursu  od Banku Zachodniego  WBK  – grupa Santander a także dzięki wsparciu naszych lęborskich frytek czyli FARM FRITES POLAND