Wykorzystajmy czas

Umowa ze Starostwem podpisana, więc możemy zacząć realizować nasz projekt wypełnienia treściami naszego Archiwum.

Na razie jednak nie będziemy działać w „realu” co oznacza przede wszystkim, że nie pełnimy już dyżurów w naszej siedzibie i nie zapraszamy Państwa do spotkania z nami, aż do odwołania. Nie będzie plakatów ani ulotek zapraszających do wspólnej pracy  przy tworzeniu archiwum, odkładamy to na później.

Ale  na szczęście mamy możliwość pracy w domach, przy komputerach. Zachęcamy więc   do zeskanowania  zdjęć,  ciekawych dokumentów, pamiątek, opowieści i przesłania na nasz adres

stonastodwa@gmail.com   lub   kontakt@archiwumlebork.pl 

Przesłanie będzie  oznaczać w tym wypadku zgodę na opublikowanie ich  na stronach Archiwum .Szczególnie interesujące zbiory i kolekcje zechcemy umieścić w Ogólnopolskiej Sieci Archiwów Społecznych – w takim wypadku każdorazowo poprosimy o dodatkową zgodę.

A najlepiej przesłać nam od razu wypełniony „ protokół przekazania materiałów archiwalnych” ,który jest do pobrania w zakładce  WARUNKI UŻYTKOWANIA I ZASADY . Ci, którzy  nie wypełnią protokołu ,a prześlą zdjęcia będą mogli uzupełnić formalności  po ustaniu kwarantanny.

Prosimy ,by każde zdjęcie było w miarę możliwości jak najszerzej opisane; kto, gdzie, kiedy, co/kto jest na zdjęciu itd. Jeśli seria zdjęć stanowi pewną całość np. ze względu na wydarzenie albo  tematykę – można nadać jej tytuł.

Jesteśmy przekonani, że im bardziej będziemy wspólnie zapełniać Archiwum, tym będzie to łatwiejsze.