Wolontariusz poszukiwany

Bank Czasu +  Skrzynka Dobroci = Senior wolontariusz

Kiedyś wolontariusz określany był innym  słowem: społecznik, działacz, altruista i oznaczał osobę, która swój czas i umiejętności darowała innym. Są po prostu na świecie  ludzie, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Można ich spotkać m.in.  hospicjach, domach pomocy społecznej, muzeach i schroniskach dla zwierząt. Pracują w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, placówkach kultury, sportu i wielu innych. Wolontariat to zbiórki pieniędzy, żywności, bezpłatne porady prawne, tłumaczenia ale i spacer z sąsiadką, naprawienie cieknącego kranu przez „złotą rączkę” . To także prowadzenie kółka teatralnego dla dzieci albo pomoc w nauce licealistom przez emerytowanego matematyka.

Po co to robią? Za odpowiedz niech posłużą słowa ks. Jana Twardowskiego

 „Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
gdyby wszyscy byli silni jak konie
gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
gdyby każdy miał to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny /…/
Nawet to czego nie mam komu dać
zawsze jest komuś potrzebne…”

 

Chcemy by w Lęborku zaistniał wolontariat seniorów i będziemy tu Was namawiać do działania i aktywności.

Uruchomimy Bank Czasu i  Skrzynkę Dobroci – to nasze pomysły, by łączyć potrzebujących   z ofiarowującymi ale….zanim zaczniemy to wszystko już formalnie organizować potrzebny jest nam Wolontariusz nr 1 czyli osoba, która zajmie się tymi działaniami od początku do końca.

Poszukujemy więc seniora/seniorkę,która ma w sobie potrzebę pracy dla innych, zrealizowania czegoś fajnego  od podstaw, spotkania dobrych ludzi, pracy w zespole. Dalsze szczegóły –do omówienia.

Chętne osoby proszone są o kontakt mailowy: