Otrzymaliśmy grant na „Zwykłych i Niezwykłych Mieszkańców Lęborka”.

Razem stworzymy  leksykon pt. Zwykli i Niezwykli Mieszkańcy Lęborka.

Stowarzyszenie na 102 zaprasza mieszkańców Ziemi Lęborskiej i tych rozproszonych po Polsce i świecie  do wspólnego tworzenia książki, w której znajdą się wspomnienia o różnych ciekawych osobach   z Lęborka i okolic.

 W trakcie realizacji  naszych poprzednich projektów okazało się, że wątek wspomnień, rodzinnych opowieści, anegdot, pamiętania o nietuzinkowych   ludziach jest bardzo żywy. Usłyszeliśmy tyle ciekawych opowieści !  Pomyśleliśmy, że warto je zgromadzić w jednym miejscu.

Zdobyliśmy pieniądze na wydanie książki w konkursie  grantowym BZWBK Tu Mieszkam Tu Zmieniam i  – zabieramy się do pracy.

Zachęcamy i prosimy o materiały o  zwykłych ludziach, którzy w jakikolwiek sposób zasłużyli na wspomnienie ich bliskich, przyjaciół czy  znajomych. Może to być ukochany dziadek, Babcia, sąsiad ,który objął opieką dzikie drużyny, ulubiony nauczyciel, trener, pani z kiosku , pan z zakładu usługowego, kumpel, najlepsza koleżanka. Jest tyle osób, które warto upamiętnić !

Zamieścimy tez w naszej książce informacje  o znanych Lęborczanach: o naukowcach, sportowcach, muzykach, lekarzach. A jest ich niemało ! Razem stwórzmy listę nazwisk, które powinny znaleźć się w książce. Prosimy o  ich życiorysy i wspomnienia o nich .

Zapraszamy i gorąco zachęcamy  do wspólnej pracy.

Na czas realizacji projektu powołane zostaje Biuro, którego zadaniem jest gromadzenie materiałów do książki i  pomoc piszącym.

Biuro mieści się w naszej siedzibie ,tj w gmachu LO nr 1, ( wejście z boku budynku)